Aldrin na czele instytutu badawczego

31 sierpnia 2015, 11:03

Buzz Aldrin, astronauta, który brał udział w 1. lądowaniu na Księżycu, będzie patronował nowemu instytutowi badawczemu na Florydzie. Buzz Aldrin Space Institute będzie się znajdować na Florydzkim Instytucie Technologii (Florida Institute of Technology). W założeniu ma stworzyć podwaliny pod eksplorację i osadnictwo na Marsie.



Dwie planetoidy otrzymały polskie nazwy

9 października 2017, 11:19

Dwie planetoidy odkryte przez Polaków będą nosiły nazwy na cześć kobiet: zwyciężczyni olimpiady astronomicznej Zosi Kaczmarek oraz lekarki z Krakowa Marty Żołnowskiej - wynika z informacji opublikowanych przez Międzynarodową Unię Astronomiczną oraz Minor Planet Center.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk